Wiosna to idealny moment, aby reaktywować wspólne wyjazdy rowerowe o kryptonimie taktycznym Coffee Ride. Sezon w tym roku otworzyła Grupa Kolarska Malbork, organizując Wielkanocy wyjazd połączony z integracją oraz wspólną tytułową kawą. Grupa Kolarska w Malborku, to amatorski zespół pasjonatów kolarstwa, zarówno szosowego, mtb jak i wyjazdów ultra – więcej informacji o nich znajdziecie – Tutaj. Pierwszy w tym roku wyjazd odbył się po szosowej pętli trasą poprowadzoną przez Grobelno, Pogorzałą Wieś, Miłoradz, Stogi i Kościeleczki, ze startem i metą w Malborku.

Ideą tego typu wycieczek jest łączenie umiarkowanej, dostępnej dla wszystkich aktywności ze wspólną integracją, nie tylko przy tytułowej kawie. Wspólne kilometry, masa ciekawych konwersacji oraz nowych znajomości, to świetna porcja nowej inspiracji, motywacji oraz możliwość wymiany własnych doświadczeń. Nieodłącznym elementem tego typu wypadów jest także wspólny suport, nie tylko w zakresie ewentualnej naprawy sprzętu, ale także osłony warunkami atmosferycznymi. Nasza Wielkanocna trasa to 35 km płaskiego jak świąteczny stół asfaltu i jakieś 90 minut spędzone w pierwszym, tudzież drugim zakresie tętna.

W spotkaniu wzięło udział łącznie 21 osób, gdzie z dominującymi tego dnia rowerami szosowymi dzielnie radziły sobie nie tylko dziewczyny, ale także kilka maszyn o nieco szerszych kapciach. Tlenowe tempo jak zawsze na naszych płaskich Żuławach umilał wiejący “zawsze w twarz” wiatr, i chyba tylko Łukasz z Godlewski_Runners przygotowujący się do tegorocznych startów w Tri nie zwracał na niego uwagi. W sumie to nawet padła propozycja, czy aby nie potrzebuje krzyżówki albo sudoku na lemondkę 🙂

W tym roku Grupa Kolarska Malbork planuje jeszcze kilka takich wyjazdów, podczas dzisiejszego wypadu powstały koncepcje uwzględniające ognisko, zapewne na niektóre z wyjazdów zabierzemy także drona. Blogowo planujemy niebawem rozpoczęcie sezonu rowerowego “Bikepakingu” połączonego z biwakowaniem i nocowaniem w terenie. Jeśli chcesz wziąć udział w organizowanych przez nas spotkaniach i wyjazdach zapraszamy do kontaktu.

Nasz Wielkanocny Coffee Ride zakończyliśmy w knajpce o wdzięcznej nazwie “Po Lodzie”. Świetna kawa, genialne ciasto oraz perfekcyjne lody, klasyfikują to miejsce jako swoiste “must have” w Malborku. Na Zamku możesz nie być, ale tutaj po prostu nie wypada nie przysiąść, nawet jak do kasy postoisz w nieco dłuższej kolejce. Nie będziesz żałować.

Kolarstwo to wspaniały sport, świetnie łączy ludzi niezależnie od poziomu wtajemniczenia i możliwych do osiągnięcia watów pod kopytem. Trening nie tylko kolarski to skomplikowany proces, wymagający jak każdy inny sport, również okresów odpoczynku. Umiejętne przeplatanie akcentów i obciążeń z “opakowaniem” jaki jest ruch w tlenie, to klucz o jaki niestety zapomina ogromna część zapatrzonych w zegarek osób. Niestety wciąż więcej i mocniej, wciąż dalej i szybciej, wcale nie jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

Dobra energia dla Was – Marek Mróz.

Niniejszy wpis nie jest sponsorowany. Poniżej zamieszczam ciekawe linki afiliacyjne do wartościowych książek o pasji związanej z rowerową przygodą. Dokonując z nich zakupu, wesprzesz rozwój bloga. Dziękuję.

1. Naprawa i konserwacja rowerów -poradnik – kupisz tutaj,

2. Podręcznik przygody rowerowej – kupisz tutaj,

3. Campa w sakwach, czyli rowerem na dach świata – kupisz tutaj.