Czym właściwie jest pasja ? Co takiego daje nam ona w naszym życiu ? Odpowiedzi na to pytanie może być wiele, tak jak wielu jest ludzi na świecie, którzy mają swoje pasje. Większe, mniejsze, nieważne. Ważne że robią coś, co pochłania ich bez reszty. Pasja staje się celem, dodaje motywacji i inspiruje by każdego dnia, być coraz lepszą wersją samego siebie. Pasja to jakakolwiek zajawka, dająca to niesamowite poczucie swobody, przygody i wolności. Pasja pomaga także w codziennym życiu, wymaga dobrego planowania czasu, konsekwencji działań oraz  nauki nowych i doskonalenia obecnych umiejętności. Ułatwia najróżniejsze, również zawodowe wyzwania. Poznajesz nowych ludzi, uczysz się nowych rzeczy, rozwijasz się. Tak właśnie powstał pomysł niniejszego bloga, kiedy to na jednym z moich biegowych treningów padło wewnętrzne pytanie – po co mi właściwie to wszystko ? Moja odpowiedź nasunęła się sama. Wróciłem do domu, zaparzyłem kawę i kupiłem domenę www.pasjaczyniwolnym.pl.

Marek Mróz. Rocznik 1976. Jestem absolwentem studiów dziennych Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego – specjalność rekreacja ruchowa, trenując przy okazji przez 8 lat olimpijskie podnoszenie ciężarów i fakultatywnie gimnastykę sportową. Ukończyłem także studia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa informacji.

Biegam, a właściwie biegałem od 2006 roku przez 12 lat, czyli dość systematycznie do końcówki roku 2018. Bieganie, które stało się panaceum na sporą nadwagę, przerodziło się w codzienną aktywność.  W tym czasie ukończyłem 15 biegów na dystansie maratońskim, i ultramaraton w Karkonoszach. W roku 2014 rozpoczęła się także moja przygoda z triathlonem, kilkanaście startów w ćwiartkach i docelowy epizod o kryptonimie 18% w Suszu, gdzie ukończyłem połówkę łamiąc 6 godzin.

Z początkiem roku 2018 typowy trening coraz rzadziej zaczął gościć w moim planie dnia, natłok obowiązków zawodowych spowodował, że przestałem trenować. Trening zastąpiłem ruchem. Bieganie pływanie i rower, które dominowało do tej pory, stało się uzupełnieniem ćwiczeń z własnym ciężarem ciała. Obecnie mój ruch, to głównie rower i bikepaking oraz kilka ultragravelowych eskapad oraz praktyka ruchu oparta o kalistenikę i coraz popularniejszy „movement”. Trochę także biegam,  ale już inaczej niż kiedyś, bez tempa bez zegarka i wyłącznie na paluszkach…

Ciało stanie się lepsze w tym co robisz, lub w tym czego nie robisz.

Jeśli się nie ruszasz, twoje ciało stanie się lepsze w bezruchu.

Jeśli się ruszasz, twoje ciało pozwoli na więcej ruchu…

Ido Portal

Zawodowo jestem współwłaścicielem Biura Obsługi Firm PIO-MAR s.c. Piotr Bucior & Marek Mróz, w którym to zajmujemy się administracyjnym wsparciem działalności przedsiębiorców w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, Ochrony Przeciwpożarowej oraz Ochrony Danych Osobowych. Dodatkowo nasze działania, to także pierwsza pomoc przedmedyczna oraz usługi dronem.

Jesteś zainteresowany(na) doradztwem w zakresie ogólnego treningu ? Biegasz, trenujesz, chodzisz na siłownię, a może po prostu naprawdę chcesz o siebie zadbać ? Interesuje Cię sprawność ciała, jego mobilność i powiązane z nią zdrowe odżywianie ? To świetnie.

Zapraszam Cię do współpracy – Marek Mróz.